Vánok cosmetics

Pedikúra

Pedikúra

Zahŕňa kúpeľ nôh vo vírivej vaničke, úpravu nechtov, vrátane nechtového lôžka, odstránenie zhrubnutej kože skalpelom, vyhladenie chodidla pilníkom a nakoniec uvolňujúca masáž.

Dĺžka ošetrenia: 1 hod.

Wellness pedikúra

Je vhodná po pedikúre ale aj nezávisle od nej. Poskytuje nohám relax a uvoľnenie pomocou pílingu, ktorý odstráni odumreté bunky kože a nohy pripraví na masku. Maska je aplikovaná spolu s lávovými kameňmi, ktoré masku rozohrievajú a tým znásobujú jej účinok. Trvanie masky je cca 15 minút. Po odstránení masky sa aplikuje sérum na rozohriatie nôh. Poslednou fázou je relaxačná masáž s reflexnými a terapeutickými prvkami.

Suchá pedikúra - medicinálna

Touto novinkou v pedikérskej oblasti Vám jednoducho a bezpečne dokážeme odstrániť zarastajúci necht, hlboké kurie oká či dokonca otvorené rany, ktoré mávajú často diabetici. Využitím vysokootáčkovej lekárskej frézy s nástavcami je možné docieliť zlepšenie celkového stavu a dokonalú úpravu nechtového lôžka a zrohovatenej pokožky päty. Ide o bezbolestnú a bezpečnú metódu, ktorú odporúčame aplikovať každých 4-5 týždňov.

Šponovanie zarastených nechtov

Zarastanie nechtov je problém, ktorý poznajú mnohí z nás. Najčastejším dôvodom, prečo nechty zarastajú, je nesprávne zastrihávanie nechtu, kedy sa necht zastriháva príliš hlboko, alebo príliš úzkou/špicatou obuvou. Zarastaniu nechtov vieme predísť vhodným pilovaním (pri zastrihávaní dochádza k štiepeniu voľného okraju nechtu), alebo nosením vhodnej a pohodlnej obuvi najmä v oblasti prstov. Keď už k zarastaniu došlo, vieme tento stav riešiť šponovaním.

 

Čo je to špona?

Úlohou špony je zarastajúci necht vyrovnávať, aby sa v mieste nechtového valu nezatáčal. V pravidelných indervaloch je potrebné šponu posúvať a vymieňať. Doba šponovania je individuálna a posudzovaná ošetrujúcim pedikérom.


Arabesque  Phytomer    Galland  
 

 

Facebook  Facebook

7980_oplz_eu_logo.png