Vánok cosmetics

Kožné injekčné výplne aplikované lekárom

Výplň mimických vrások kyselinou hyalurónovou

Najčastejšie používaná výplňová látka v súčasnosti je kyselina hyalurónová. Je to prírodná, telu vlastná látka zo skupiny polysacharidov, vyskytuje sa v koži, spojive, v oku, kĺboch. Má silnú schopnosť viazať vodu, koži dodáva objem a pružnosť. Zvyšuje regeneračnú schopnosť kože, je prvou látkou, ktorá sa v koži objavuje pri hojení. Používa sa vo forme gélu.

Výplne s obsahom kyseliny hyalurónovej sú vhodné na zmiernenie vrások a záhybov kože ako napr. nosovoústna ryha, padnuté kútiky úst, hlboké ryhy pod očami, hlboké vrásky okolo očí. V oblasti čela sa používajú v kombinácii s botulotoxínom pri veľmi hlbokých vráskach medzi obočím. Používajú sa na vypĺňanie nerovností na tvári, ako aj hlbokých jaziev a na zvýraznenie a zväčšenie pier.

Od kožného implantátu sa vyžaduje, aby bol bezpečný, aby mal vynikajúce kozmetické výsledky, dlhotrvajúci účinok, aby nevyvolával vznik granulómov, nespôsoboval alergické reakcie (nie je potrebné testovanie pred aplikáciou ako to bolo pri kolagéne), nesmie byť živočíšneho pôvodu a nesmie spôsobovať dlhotrvajúce vedľajšie nežiaduce účinky. Tieto kritériá spĺňa kyselina hyalurónová.

Čo je to botulotoxín?

botulotoxin.jpgBotulotoxín je produkt baktérie Clostridium botulinum, ktorý sa injekčne vpravuje do hyperaktívnych mimických svalov, kde v oblasti nervovosvalového spojenia blokuje vyplavenie acetylcholínu, ktorý je zodpovedný za prenos vzruchov z nervov do cieľového mimického svalu. Výsledkom je dočasná paralýza (nie strata citlivosti nad riešenou oblasťou) svalov zodpovedných za tvorbu vrások. Vrásky sa postupne stávajú jemnejšie alebo vymiznú úplne.

Efekt terapie sa začne rozvíjať postupne, asi 48 - 72 hodín po zákroku a úplne sa rozvinie do 14 dní po zákroku. Dĺžka trvania rozvinutého efektu je individuálna, po prvej aplikácii približne 3 mesiace. Opakovanými aplikáciami sa dĺžka efektu postupne predlžuje až na 9 a viac mesiacov.

Po zákroku je potrebné dodržať nasledovné zásady

  • Počas 4 hodín: nepredkláňať sa, neľahnúť si, nedotýkať sa ošetrených oblastí, dôkladne precvičiť svaly liečených oblastí).
  • Počas 2 dní: neodporúča sa nadmerná fyzická záťaž
  • Počas 2 týždňov: neabsolvovať kozmetickú masáž ani ošetrenie pleti.

Arabesque  Phytomer    Galland  
 

 

Facebook  Facebook

7980_oplz_eu_logo.png