Vánok cosmetics

Mezoterapia

Kolagénová indukčná terapia

Je to najnovšia metóda a patrí k najúčinnejším ošetreniam pri rôznych estetických problémoch pokožky ako:

  • vyhladzovanie jemných ale aj hlbších vrások
  • pleť s rozšírenými pórmi
  • pleť so seborrheou
  • zvyšovanie elasticity, pružnosti pokožky
  • na vyrovnanie reliéfu kože postihnutej jazvami po akné
  • na zjemnenie strií a celulitídy

Čo je spoločné pri týchto problémoch pleti ako vrásky, jazvy po akné? Je to nedostatočné množstvo kolagénu v pokožke! Pri ošetrení dermarollerom prirodzeným spôsobom navodíme tvorbu vlastného kolagénu na tých častiach tela, kde aplikujeme malé ihličky dermarolleru.

Mezoterapia je spôsob ošetrenia pokožky, podľa nemeckého plastického chirurga , ktoré sa vykonáva v autorizovaných kozmetických salónoch. Využíva sa pritom malý mechanický valček, na povrchu ktorého sa nachádzajú výbežky maličkých ihiel. Tento valček sa niekoľkokrát „otáča“ na ošetrovanom povrchu, čím sa vytvoria mikroranky do hĺbky 0,5-2mm (podľa typu valca a indikácie ošetrenia). Dlhšie ihly, čiže hlbšie poranenia patria výlučne do rúk lekára!

s1200648191.jpgTýmito mikrorankami odštartujeme prirodzený regeneračný proces pokožky. Cez vytvorené mikrokanáliky sa vpravuje do pokožky špeciálny, veľmi účinný, čistý prípravok s vysokým obsahom kolagénu a oktapeptidu (náhrada za hexapaptid) – prípravok 2. generácie! Nastáva zmena v derme, kolagén III. typu (s nízkou schopnosťou viazania vody) sa premení na kolagén I. typu (hydratovaný). Po 3-4 mesiacoch sa znova vybuduje elastická kolagénová sieť, pokožka sa stane pružnou, rozšírené póry sa stiahnu, celá sa omladí.

Počas mezoterapie vyvoláme úmyselné mikroranky v pokožke, ktoré odštartujú tvorbu nového kolagénu v hlbších štruktúrach pokožky. Ihličky len porušia povrch kože, preto nie je potrebné hojenie (pri kozmetickej variante!), ktoré by vyžadovalo práceneschopnosť. Malé mikroranky nútia pokožku, aby sa zregenerovala a vytvorila nové, pružné kolagénové vlákna. Cez kanáliky zvonka vpravujeme veľmi čistý kolagén s oktapeptidom na myorelaxáciu svalového napätia na zvyšovanie účinku celej terapie.

Na ktorých častiach tela sa môže ošetrenie aplikovať?

Všade, na tvári, krku, ramenách, pod očami, bruchu, stehnách, rukách, a pod.

Komu sa ošetrenie doporučuje?

Ako anti-aging ošetrenie je to vynikajúca a cenovo dostupná metóda pre každého. Mnohých prekvapí, že kolagénovou indukčnou terapiou dermarollerom sa dá dosiahnuť výrazné zlepšenie pri rozšírených cievkach. Ako jedna z mála veľmi efektívnych ošetrení sa môže vykonávať aj v letných mesiacoch.


Arabesque  Phytomer    Galland  
 

 

Facebook  Facebook

7980_oplz_eu_logo.png