Vánok cosmetics

Trvalé odstránenie ochlpenia - IPL

Intenzívne Pulzné svetlo - IPL

Princípom činnosti zariadenia je Vysoko Intenzívne Pulzné Svetlo (HIPL), ktoré je posledným objavom rýchlej depilácie. Zariadenie pracuje na princípe svetleného žiarenia silnej intenzity. Aplikovné svetlo je absorbované farbami tmavého odtieňa, obvzlášť červenou farbou. Ostatné farby ho odrážajú alebo prepúšťajú.

Epilácia

Účelom ošetrenia je dosiahnuť zábleskom svetla vlasový korienok cez vonkajšie tkanivá, ktoré prepúšťajú svetlo danej vlnovej dĺžky. Keďže aplikované svetlo je absorbované farbami tmavého odtieňa, najmä červenou fabou, cibuľka chĺpka, absorbujúc veľa energie, sa zohreje a oslabí. Taktiež mikrocievky, ktoré vyživujú cibuľku sú červenej farby a preto sa pôsobením svetelného výboja dosiahne ich postupná eliminácia.

depilacia.jpgPred epiláciou musia byť odstránené chĺpky z viditeľnej časti povrchu pokožky na mieste, ktoré ideme osvietiť. Je potrebné ich oholiť žiletkou a následne ošetriť pokožku liehom alebo iným nie mastným čistiacim prostriedkom. Bledé chĺpky a všetky chĺpky s bledým korienkom musia byť najprv odstránené depiláciou a následne sa pokožka osvieti prístrojom Wet Light. Osvietenie sa musí aplikovať do cca 10-15 minút od depilácie, pretože v mieste zdepilovaného chĺpku ostala malá krvná zrazenina, po ktorej svetlo následne vniká do vlasového korienka. Krvná zrazenina takto nahrádza tmavý korienok a pôsobí ako "bleskozvod".

Dlhé a odstávajúce chĺpky by boli počas depilácie pritlačené na pokožku a vo chvíli vyslania svetla  by absorbovali veľkú časť energie a spálili by sa. V takom prípade, okrem zápachu a dymu, značne zašpinený filter, dotýkajúci sa pokožky, zvýšením teploty spôsobí jej podráždenie.

Ak je potrebné depilovať tvár, je nutné najskôr hĺbkové vyčistenie tkanív , pretože na tvári sa môžu nachádzať zvyšky krémov alebo kozmetických výrobkov, ktoré absorbujú energiu a môžu vyvolať rovnaké dôsledky jako neodstránené chĺpky.

Po asi 30 dňoch od aplikácie, začne na ošetrenej pokožke určitá časť chĺpkov vyrastať. Na dosiahnutie ďalšej eliminácie nežiadúceho ochlpenia postupujeme ako predtým. Množstvo chĺpkov, ktoré postupne vyrastajú sa zmenší až pokým nedosiahneme skoro úplnú depiláciu, aspoň na veľmi dlhý čas.

Pri depilácii musíme brať do úvahy súhrn faktorov vplývajúcich na konečný výsledok ošetrenia, ktoré sú ale u každého človeka rozdielne: farba pleti, vek osoby, farba chĺpkov, fázy chĺpku vo chvíli ošetrenia, hormonálna rovnováha, eventuálna prítomnosť popálenín, výška použitého žiarenia…

depilacia2.jpgPo zohľadnení takéhoto množstva faktorov je prakticky nemožné presne určiť potrebný čas a počet depilácií v závislosti od želaného výsledku. Zvyčajne s vykonávajú ošetrenia s intervalmi asi tak 30 dní, čo je priemerná doba potrebná pre čiastočný nárast chĺpkov. V priebehu ošetrení bude vyrastajúcich chĺpkov stále ubúdať, až po optimálny výsledok, ktorý nemusí byť vždy definitívny.

Skoro vždy zostane určité množstvo chĺpkov, ktoré budú vyrastať na základe vplyvu kombinácie horeuvedených faktorov určujúcich regeneračnú schopnosť človeka, ktorá je u každého iná a nedá sa presne predpovedať do budúcna.

Odporúča sa vždy vykonať test pred vykonaním kompletnej depilácie; eventuálne podráždenia pokožky sa ukážu asi po 10 hod. Po depilácii sa odporúča použiť zvlhčujúce a osviežujúce výrobky na pokožku. Použitie zariadenia sa neodporúča fototypu vyššiemu ako 3.


Arabesque  Phytomer    Galland  
 

 

Facebook  Facebook

7980_oplz_eu_logo.png